Czy zastanawiałeś się, jak chronione są Twoje dane w sieci? Oczywiście, że tak. Masz przecież antywirusa i szereg innych narzędzi, które chronią Twój komputer przed złośliwym oprogramowaniem. Ale czy zadbałeś o ochronę swojego smartfona? 

 

W czasach, gdy w urządzeniach przenośnych przechowujemy informacje o naszych kontaktach, „zapamiętujemy” w nich hasła do portali społecznościowych, a nawet do konta bankowych, musimy się liczyć się z zagrożeniem ze strony cyberprzestępców.

Na szczęście, naprzeciw temu problemowi wychodzi Samsung z nową platformą zabezpieczeń- KNOX. Jest to system o najwyższym stopniu ochrony (jaki stosuje między innymi Departament Obrony USA), instalowany od niedawna nie tylko na tabletach, ale również na wspomnianych wcześniej Smartfonach.

Jak działa Samsung KNOX? Oto, jak wyjaśnia to producent:

„Samsung KNOX umożliwia użytkownikom tworzenie na urządzeniach oddzielnej przestrzeni do bezpiecznego przechowywania służbowych aplikacji i poczty elektronicznej, izolując je od danych w przestrzeni prywatnej. Dzięki temu administratorzy IT mogą zdalnie ustawiać zabezpieczenia i zarządzać danymi przedsiębiorstwa, ale nie mają dostępu do prywatnych danych użytkownika.”

„Środowisko KNOX oferuje pełną ochronę urządzenia, od warstwy sprzętowej po aplikacje. Obejmuje funkcję Trusted Boot oraz architekturę TIMA (TrustZone-based Integrity Measurement Architecture).”

 

A więc system KNOX zapewnia Ci:

• Skuteczną ochronę danych (na poziomie znacznie wyższym, niż gdybyś korzystał z samego Androida)

• Oddzielenie danych biznesowych od prywatnych

• Bezpieczeństwo środowiska TrustZone

• Skuteczne wykrywanie niechcianego oprogramowania

• Wybór spośród kilku wariantów systemu

• Zwiększenie bezpieczeństwa urządzeń Samsung z systemem Android, ze średniej do wysokiej półki

Probs + Knox

Możemy z dumą oświadczyć, że od niedawna jesteśmy resellerem opisanego systemu operacyjnego Knox. Umożliwia to instalacje i integracje z nim naszych aplikacji, takich jak PRO. Display czy PRO.Gamification. A więc i my zapewniamy Ci ochronę najwyższego stopnia Twoich danych biznesowych.

 

Wpisz kod z obrazka Security codeRefresh w pole i Send