Niekwestionowanym liderem w hurtowej dystrybucji na rynku FMCG jest Grupa Eurocash, której jednostką biznesową jest Eurocash Cash&Carry. Na czym polega sukces tej marki? 

 

Po pierwsze, Eurocash C&C wie komu dedykować swój asortyment. Obsługuje zatem małe i średnie sklepy spożywczo-chemiczne (np. sieci sklepów abc) W swojej ofercie koncentruje się na produktach szybko rotujących, dzięki czemu zaspokaja 80% zapotrzebowania  klientów docelowych. 

Po drugie, zapewnia sklepom konkurencyjny poziom cen swoich artykułów. W ten sposób sklepy zaopatrujące się w Eurocash są bardziej konkurencyjne na swoim lokalnym rynku. Należy tu też wspomnieć o marce własnej, którą Eurocash oferuje swoim klientom :

„ Produkty dostępne tylko w EUROCASH to ponad 400 artykułów spożywczych i przemysłowych wytwarzanych przez znane polskie i zagraniczne firmy. Opakowania, gramatura oraz parametry jakościowe są dopasowane do oczekiwań odbiorców, przede wszystkim drobnych i średnich detalistów”

Po trzecie, wysoka jakość produktów. Firma współpracuje z producentami cieszącymi się dobrą reputacją, a produkty, które oferuje, poddawane są regularnym kontrolom jakości. 

Po czwarte, kontakt z klientem. O swoich aktualnych promocjach informuje klientów nie tylko w folderach reklamowych, które ukazują się co dwa tygodnie. Na porządku dziennym jest kontakt SMSowy, poprzez newsletter i oczywiście komunikacja bezpośrednio w miejscu sprzedaży, czyli w hali sprzedażowej. Kadra kierownicza Eurocash stara się być nie tylko partnerem biznesowym, ale też nawiązywać przyjacielskie stosunki ze swoimi klientami. 

Ostatnim czynnikiem składający się na sukces Eurocash jest czas obsługi klienta. Firma wierzy w zasadę „Czas to pieniądz”, dlatego stara się realizować zamówienia w jak najkrótszym okresie.

O sukcesie Grupy Eurocash świadczą wyniki na rynku dóbr szybko zbywalnych. Obecnie firma obsługuje 25% rynku spożywczego, a jej akcje wzrosły czterokrotnie w ciągu ostatnich pięciu lat. 

Jak planuje dalszy rozwój? Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz tutaj: http://eurocash.pl/grupa-eurocash/strategia.html 

 

Wpisz kod z obrazka Security codeRefresh w pole i Send