Kto właściwie bardziej potrzebuje Coacha? Pracownik czy pracodawca? Czy opłaca się „coachować” Prezesa? Zasada jest prosta: pokaż mi człowieka, a ja powiem Ci, jakiego coachingu potrzebuje.

 

Najlepsi prowadzą najlepszych

Executive coachning to choaching przeznaczony dla kadry menedżerskiej, tak zwanego „leadershipu”. Jest to narzędzie, którego powinno używać się z rozwagą i w określonych przypadkach. Sesje przeprowadzają Trenerzy z wieloletnim doświadczeniem, dopasowani do profilu swojego klienta.  Zazwyczaj trwa od 6 do 12 miesięcy i zakłada częste spotkania, regularne telefony oraz kontakt e-mailowy. Zatem wymaga stałego kontaktu oraz nieustannej wymiany informacji. W zamian dostaniesz motywację i rady, których nie sposób zapomnieć. 

 

Co pomaga osiągnąć?

Korzyści z prawidłowo przeprowadzonego executive coachingu jest wiele. Dzięki temu, że wzmacniamy „górny szczebel” przedsiębiorstwa, zmiany nastąpią dynamicznie. Czego możesz się spodziewać? Czego nauczy Cię Twój Coach? Między innymi:

• Skupienia się na kluczowych aspektach dla danej organizacji i ustalenia jej wyraźnych celów

• Odblokowania nieszablonowego myślenia: executive coaching pozwala ujrzeć nowe możliwości, usprawnić działy pracownicze oraz wzmocnić siły przywódcze

• Określenia konkretnej misji, wizji i wartości przedsiębiorstwa

• Skutecznego zarządzanie czasem: poruszone zostaną takie kwestie jak wyeliminowanie zbędnych czynności, które zabierają dużo energii i (o zgrozo!) pieniędzy

• Zaplanowana ścieżki zawodowej i doskonalenia swojego własnego rozwoju

  

Dla kogo ten coaching?

Trzeba pamiętać, że aby executive coaching przyniósł pożądane rezultaty musi być spełnione kilka warunków. Zanim zdecydujesz się na tego typu trening, zadaj sobie pytanie, czy kluczowe osoby w organizacji są gotowe wesprzeć wysiłki Coacha? Czy są gotowe na zmiany i rozwój? Jeśli tak, jest to propozycja godna rozważenia.

 

 

Źródła:

http://www.franklincovey.com/leadership/executive_coaching.php

http://www.forbes.com/2009/08/04/need-executive-consultant-ceonetwork-leadership-coach.html 

http://encyklopediacoachingu.pl/haslo81, 

Wpisz kod z obrazka Security codeRefresh w pole i Send